Rozhovor s nevěstou

by admin

Rozhovor s paní Zuzanou Grussmannovou – fotky: Tereza Heinich

 

V našem článku jsme požádali naši krásnou nevěstu Zuzanu, která měla svatbu se svým mužem Radimem v našem resortu v červenci roku 2020, o krátký rozhovor a také o sdílení vzpomínek z jejich společného svatebního dne ve Štáblovicích.

 

1. Můžete nám hned ze startu prozradit, kde Vás Váš již nyní manžel požádal o ruku a jak probíhaly Vaše zásnuby?

Naše zásnuby proběhly v říjnu roku 2018, tehdy po dvou letech společného žití a z toho po pár měsících, kdy jsme spolu byli ve Švýcarsku, kde tehdy snoubenec dostal fotbalové angažmá. Já jsem v té době po pár měsících odjela zpátky do Česka, kde jsem nějakou dobu byla bez snoubence, a kde jsem se připravovala na své následné stěhování do Švýcarska za ním. Snoubenec pro mě po pár týdnech přijel, aby mě následně pomohl s mými věcmi přestěhovat. Ten večer mě pozval na večeři, a tam mě na krásném zámeckém nádvoří, kde se naše oblíbená restaurace nachází, v naprostém soukromí a jen mezi námi dvěmi, požádal o ruku. Bylo to krásné a dojemné a byla to čistě naše chvíle. Budu na to dlouho vzpomínat.

 

 

2. Po jaké době po zásnubách jste začali Váš velký den připravovat? Měli jste jasno, jak Vaše svatba bude vypadat?

Naši svatbu jsme začali plánovat prakticky hned, protože jsme nechtěli úplně dlouho čekat a také jsme věděli, že najít si a zamluvit vyhovující místo není jen tak a často to taky dlouho trvá, protože je místo dlouho dopředu zamluveno. Štálblovice pro nás byly jasná volba, protože pocházím z vesnice asi 10 km vzdálené a také toto místo splňovalo skoro všechna naše kritéria. Jasnou představu o podobě svatby jsem měla delší dobu a tak šlo všechno docela hladce.

 

3. Podle čeho jste vybírali své vysněné místo pro svatbu? A co pro Vás nakonec bylo rozhodující uspořádat svatbu přímo u nás ve Štáblovicích?

Proto tedy právě Štáblovice zvítězily, byly blízko, byly velmi osvědčené, jak známými, kteří už tam byli na svatbě, nebo tam svatbu sami měli, a také byly pověstné svým krásným prostředím a výborným jídlem, což pro nás bylo rozhodující. Velmi mile překvapilo, že i když jsem si “navymýšlela” různé věci navíc, například jako ranní chystání nevěsty přímo na místě, nebo první novomanželský tanec přímo na zahradě před restaurací, nebyl s ničím problém.

 

 

4. Měli jste s manželem stejnou představu, jak vše bude probíhat, nebo jste museli udělat hodně kompromisů? Užili jste si svatební přípravy, nebo jste se spíše stresovali? Případně jak jste bojovali se stresem?

O svatbě jsme s manželem měli dost podobnou představu, manžel dal hodně na mě a i na mě spoustu věcí nechal, protože věděl, že mít krásnou svatbu je můj sen, který mi chtěl splnit. Jediný jeho požadavek bylo mít místo, kde by se vešlo dost lidí, protože máme oba dva velké rodiny a také dost kamarádů. Hodně jsme ocenili i blízkost kostela, kde jsme nakonec měli svatební obřad. A co se týče svatebních příprav, tak ty trvaly déle než rok a půl, protože svatba byla až v červenci roku 2020, takže na ně bylo hodně času. Já jsem si je moc užila a moc ráda na ně vzpomínám, protože mě plánování a celkově ta příprava opravdu bavila. Stres přišel až pár dní před svatbou, kdy se opět zhoršila covidová situace a vypadalo to, že nám možná svatbu nějak omezí. Všechno se ale nakonec zvládlo, naši svatbu to skoro neovlivnilo a náš den byl za nás za oba opravdu moc vydařený a krásný.

 

5. Měla jste krásně šaty, prozraďte nám, jak jste našla ty pravé, měla jste dopředu představu co ano a co ne? Taktéž Vaše družičky byly úžasně sladěné. Prozradíte nám, byly šaty šité na míru nebo vypůjčeny ze svatebního salónu?

Děkuji za pochvalu šatů, byly to zkrátka ty pravé. Vybrala jsem je v jednom salónu v Olomouci, kde po vyzkoušení několika šatů tyhle jediné splňovaly kritéria a měla jsem v nich ten správný pocit. Sice jsem měla představu o šatech, které by se mi líbily, ale každé postavě sedí něco jiného a zrovna ty šaty, které se mi líbily původně, mi nakonec neseděly vůbec. Takže je určitě dobré mít nějakou představu, ale doporučila bych se na ní neupínat, protože nakonec šaty nemusí vůbec sedět. A šaty pro družičky jsem koupila na internetu. Jedna z mých družiček měla svatbu přede mnou a její družičky měly ty stejné šaty, takže jsem dala na její dobrou zkušenost a koupila je svým družičkám. 

 

6. Co se Vám v Zámeckém resortu ve Štáblovicích nejvíce líbilo?

Celkově se nám v zámeckém resortu ve Štáblovicích prostředí moc líbilo, jak samotná restaurace a u ní venkovní posezení, tak i nádherná a obrovská zámecká zahrada, kde vznikají ty nejkrásnější svatební fotky. Nemůžeme vynechat ani vynikající jídlo, které jak nám, tak i svatebčanům zůstalo jako jedna z hlavních a nejlepších vzpomínek na náš velký den. Opravdu musíme smeknout před kuchařem a také i před obsluhou a personálem, kteří se o nás starali opravdu skvěle a kterým nebylo co vytknout. Také musíme moc pochválit paní koordinátorku, která nám s přípravami dost pomohla a i jí vděčíme za to, jak náš den proběhl. 

 

7. Jak hodnotíte Vaši svatbu s odstupem času? Udělala byste teď něco jinak?

S odstupem času naší svatbu hodnotíme jako jeden z našich nejhezčích dní, který opravdu naplnil a v některých ohledech i předčil naše očekávání. A když nad tím tak přemýšlím, neudělala bych asi nic jinak, protože by ten den potom třeba nedopadl tak krásně, jako dopadl. I když se nám hodně střídalo počasí a párkrát pršelo, tak se jednalo o krátké letní přeháňky a doufáme, že nám, jak se říká, pršelo štěstí. 

 

8. Zažili jste během Vašeho svatebního dne něco, z čeho se dnes vesele baví celá rodina? Který ze svatebních momentů byl pro Vás nejvíce emotivní?

Asi jsme nezažili přímo něco, z čeho by se s odstupem času bavila celá rodina, i když vtipných věcí se událo spoustu. A nejvíce emotivní byl pro mě jednoznačně samotný obřad, který byl moc krásný, a který nám náš rodinný přítel, pan Farář Víťa, udělal ušitý přímo na míru a díky tomu byl naprosto nezapomenutelný. 

 

 

9. Co byste poradila nevěstám a ženichům, kteří svůj velký den teprve plánují a připravují a mají vše teprve před sebou?

Budoucím novomanželům, ale hlavně nevěstám bych doporučila, aby přípravy brali s klidem a zkusili si je užít, jelikož svatební den uteče neskutečně rychle a člověk má pak pocit, že si měl alespoň ty přípravy užívat víc, protože i na ně potom bude rád vzpomínat. 

 

10. Splnil Váš svatební den Vaše očekávání? Po Vaší zkušenosti, dovedete si představit uspořádat zde křtiny, výročí svatby, narozeninovou oslavu nebo nějakou jinou významnou rodinnou událost?

 

Závěrem bych chtěla říct, že naše svatba splnila všechna naše očekávání a s láskou na ní vzpomínáme. Ve Štáblovicích si určitě umíme představit uspořádání nějaké rodinné oslavy, či křtin a až bude vše zase otevřeno, určitě se tam vydáme na luxusní oběd nebo večeři. Se Štáblovicemi totiž člověk nemůže šlápnout vedle!